رضایت بیمار و توانایی حرکت او پس از عمل جراحی تعویض مفصل زانو


برای تماشای ویدیو لطفا کلیک کنید:

هزینه تعویض مفصل زانو به عوامل متفاوتی بستگی دارد. بیمه تکمیلی، نوع بیماری، مدت زمان بستری شدن در بیمارستان و .. میتواند روی هزینه تعویض مفصل زانو تاثیرگذار باشد. حتی میتوان گفت که ممکن است در یک منطقه جغرافیایی شما با قیمتهای متفاوتی روبه رو شوید. در این مقاله به بررسی عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه نهایی میپردازیم. فراموش نکنید که هزینه نهایی بیمارستان به عوامل بسیاری بستگی دارد که عبارتند از:

  • مدت زمان بستری در بیمارستان

تعداد روزهایی که در بیمارستان بستری هستید که می تواند بسته به نوع عمل تعویض مفصل زانو ( یعنی کامل، ناقص یا دو طرفه) که انجام می دهید متفاوت باشد.

  • روش جراحی تعویض مفصل زانو

نوع ایمپلنت و روش جراحی (یعنی ترکیب مواد سازنده ایمپلنت و ابزارهای جراحی سفارشی یا فناوری کامپیوتری تخصصی در صورت مناسب بودن) میتواند بر روی هزینه تعویض مفصل زانو تاثیرگذار باشد. در واقع هر گونه بیماری قبلی که ممکن است باعث شود فرد به مراقبت های بیشتر در بیمارستان یا اقدامات احتیاطی اضافی در طول جراحی نیاز داشته باشد.

  • طول زمان سپری شده در اتاق عمل

مراقبت های پیش بینی نشده یا تجهیزات مورد نیاز برای کنترل هر گونه عوارضی که فرد در طول دوره بستری در بیمارستان آن را تجربه می کند.

علت اصلی قیمت پایین تر این است که عمل به زمان بستری شدن کوتاه مدت تر در بیمارستان نیاز دارد (متوسط ۳/۲ روز در مقایسه با ۴/۳ روز). به خاطر داشته باشید که هزینه های بیمارستان منعکس کننده مبلغی که شما نقدا می پردازید نیستند. هزینه های نقدی را در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

بعد از جراحی تعویض مفصل زانو انتظار چندین فیش پرداخت را باشید. علاوه بر فیش های خود بیمارستان فرد فیش هایی برای کلیه مراحل درمانی که جراح در بیمارستان به وی ارائه کرده و دیگر کارها و عمل های انجام شده توسط پرسنل اتاق عمل دریافت می دارد. کارهای پرسنل اتاق عمل مشتمل بر کار متخصص بیهوشی، دستیاران جراحی، فیزیوتراپیست و دیگر افراد است.

, , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست