طول عمر پروتز یکی از سوالات رایج درباره عمل تعویض مفصل زانو و لگن است. در این مقاله، دکتر افشین اقدامی در ویدیو زیر پاسخ این سوال را به شما خواهد داد.

تعویض مفصل لگن و زانو یکی از عمل هایی است که برای جایگزینی مفصل های از دست رفته انجام می شود. این تعویض بسته به توانایی پزشک معالج و نوع پروتزی که استفاده می شود میتواند عمر کاربرد را افزایش یا کاهش شود.

اما در پاسخ به این سوال که طول عمر پروتز معمولا چقدر است باید گفت که بیش از ۹۰٪ افرادی که عمل جراحی تعویض مفصل مینمایند بیش از ۱۵ سال از پروتز  میتوانند استفاده کنند. البته این بدین معنا نیست که دقیقا پس از ۱۵ سال پروتز معیوب میگردد و نیاز به تعویض دارد.پس از جراحی تعویض مفصل، نیاز به انجام ورزش های خاص و مراقبت های ویژه ای است که اگر مراقبت ها و ورزش های مناسب زیر نظر پزشک انجام شود، طول عمر پروتز افزایش پیدا میکند و گاها میتواند بیش از بیست سال مورد استفاده قرار گیرد.


 

اگر پروتز دچار مشکل شد آیا امکان تعویض وجود دارد؟

ممکن است در طول زمان با توجه به مشکلات احتمالی زانو یا لگن، ساییدگی یا آسیب های رایجی برای پروتز کار گذاشته شده، ایجاد شود. در چنین شرایطی باید این نوید را به بیماران عزیز بدهیم که هیچ مشکلی وجود ندارد . چرا که با تکنولوژی ها و نسل های جدید پروتز در صورت بوجود آمدن فرسودگی و یا خرابی پروتز مفصل، امکان تعویض مفصل وجود دارد و فرد نباید نسبت به خرابی پروتز نگرانی داشته باشد.

در ویدیو زیر یکی از تعویض های موفق مفصل زانو را می توانید ببینید.

تماس با مطب برای مشاوره و گرفتن وقت

اگر سوالی دارید و یا با پروتز زانو و لگن خود مشکلی دارید با این شماره تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست