سن مناسب تعویض مفصل زانو چند سال است؟

چه کسانی باید برای تعویض مفصل زانو اقدام کنند؟

در چه صورتی تعویض مفصل انجام می شود؟

این سوالات برای بسیاری از کسانی که با زانوی خود مشکل دارند ایجاد می شود. در این مقاله دکتر افشین اقدامی متخصص تعویض مفصل زانو و لگن به سوالات شما پاسخ می دهد.

در پاسخ به سوال سن تعویض مفصل زانو باید این نکته را در نظر داشته باشید که ملاک اصلی برای پاسخ به این سوال، سن مفصل است نه سن شناسنامه ای. ممکن است شخصی با سن پایین مجبور به تعویض مفصل شود. محدودیت حرکتی بیمار اگر با درمان های غیر تعویض، اتفاق نیفتد و دکتر متخصص تشخیص جراحی بدهد؛ نیاز به تعویض وجود خواهد داشت. اگر شخص زندگی سالمی داشته باشد، مفصل های زانو به شکل طبیعی باشند و بدن سالم باشد معمولا سن مناسب بین ۶۰ تا ۸۰ سال است. اما این یک قانون کلی نیست و تشخیص آن به عهده پزشک است. 

چه مواردی پیش از عمل باید انجام بپذیرد؟

پیش از عمل مشاوره های قلبی عروقی از بیمار گرفته میشود تا وضعیت جسمی بیمار سنجیده شود تا در حین عمل جراحی تعویض مفصل زانو مشکلی برای بیمار بوجود نیاید.

اما چه کسانی کاندید برای جراحی تعویض مفصل خواهند شد؟

زانو مفصلی است که در دامنه انجام حرکات مختلف نقش مهمی دارد. زمانی که به دلیل کهولت سن، آرتروز و بیماری و یا دلایل دیگر مفصل زانو نمیتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد و با درمان های رایج نمیتوان عملکرد را به زانو بازگرداند، نیاز به تعویض مفصل ایجاد می شود. فراموش نکنید که تشخیص این شرایط به عهده یک پزشک متخصص است.

دکتر افشین اقدامی در این ویدیو به طور کامل درباره این موضوع توضیح میدهند. شما را به دیدن این ویدیو دعوت میکنیم.

برای دریافت اطلاعات نوبت دهی و مشاوره کلیک کنید.

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست