دکتر متخصص ارتوپد خوب

دکتر ارتپد خوب 1

ارتوپدی یکی از  رشته های تخصصی پزشکی است که تشخیص، درمان و جلوگیری از بیماری هایی را در مرکز توجه قرار می دهد که سیستم عضلانی اسکلتی را تحت تاثیر قرار می دهند. این سیستم بدن از استخوان ها، مفصل ها، رباط ها، تاندون ها و عضلات ساخته شده است.

بوجود آمدن مشکلاتی برای سلامتی این نواحی بدن می تواند دردناک باشد و انجام وظایف روزانه را دشوار کند. دکترهای ارتوپد عالی برای تشخیص مشکلات استخوان، رباط و مفصل آموزش دیده اند. این مشکلات عبارتند از:

 • بدشکلی های استخوان
 • عفونت های استخوان
 • تومورهای استخوان
 • شکستگی های استخوان
 • قطع اعضای بدن
 • آرتروز
 • دررفتگی مفصل
 • درد و تورم مفصل
 • پارگی های رباط
 • و موارد دیگر

جراحان ارتوپد بسیاری برای انتخاب کردن وجود دارند. (به همین دلیل) پیدا کردن یک جراح ارتپد حرفه ای و ماهر می تواند دردسر آفرین باشد. در اینجا مجموعه ای از نکات که می توانند ما را در پیدا کردن جراح ارتوپد عالی راهنمایی کنند ارائه می شود.

عوامل موثر برای پیدا کردن جراح ارتوپد خوب

 

 • نوع خدماتی را که نیاز دارید مدنظر قرار دهید 

پیش از یافتن بهترین دکتر ارتوپد باید نوع درمانی که برای بیماری مناسب است را مد نظر قرار داد. جراحان ارتوپد می توانند در جراحی مفاصل، روی پا و مچ پا، تعویض مفاصل پا و لگن و یا درمان دسته ای دیگر از بیماری ها تخصص داشته باشند. جراحی زیبایی روی پا هم می تواند توسط یک جراح ارتوپد صورت بگیرد ولی همه جراحان ارتوپد چنین عمل هایی را انجام نمی دهند. مطمئن نباشید که هر پزشک ارتپدی که در نظر می گیرید در برآوردن نیازهای شما مهارت دارد.

 • در محل خود بگردید

ممکن است جراحان ارتوپد محلی در منطقه شما بهترین راه دستیابی به مراقبت های بهداشتی باکیفیت و با قیمتی مقرون به صرفه باشند. اگر خدماتی که می خواهید به صورت محلی و توسط مرکزی که به اعتبار آن اعتماد داشته باشید ارائه نمی شود جراح ارتوپد بااستعدادی را در شهری در نزدیکی محل خود بیابید. اگر چشمتان به دنبال جراح ارتوپدی در بیرون از استان خود است، برای رسیدن به اتاق عمل جراحی که انتخاب کرده اید آماده پرداخت هزینه های سفر و هتل باشید.

 • بررسی جواز پزشکی

واجد شرایط بودن ارتوپد بی نهایت مهم است در غیر اینصورت ممکن است قربانی معالجه غلط شوید. حتما بررسی کنید و ببینید که آیا دکتر ارتوپد با یک مرکز پزشکی قانونی مرتبط است و در یک مرکز آموزش عالی معتبر بدرستی آموزش دیده است.

 • درمورد سابقه هر پزشک و دیدگاه های مراجعان او تحقیق کنید

بعد از تهیه لیستی از دکترهای مورد تایید به سابقه هر دکتر ارتوپد نگاهی بیندارید. می توانید با جستجوی اطلاعات در وب سایت های پزشکی مانند آکادمی جراحان ارتوپد امریکا درمورد یک پزشک متخصص ارتوپد به صورت آن لاین تحقیق کنید تا عملا درمورد او بیشتر بدانید. مقایسه شواهد و عقاید آن لاین مراجعان نشان می دهد که این شواهد و عقاید می توانند کاملا روشنگر مسیر جستجوی شما برای یک جراح ارتوپد خوب باشند. عکس های قبل و بعد از عمل بیماران راضی از عمل هم می تواند تاثیر زیادی در تصمیم گیری درمورد جراح ارتوپد داشته باشد. میزان تجربه ای که یک متخصص اورتپد دارد می تواند عاملی اصلی در فرآیند تصمیم گیری باشد.

 • با دکتر ثابت خود درمورد دکتر دیگر مشورت کنید

دکتر شخصی شما می تواند رفتن نزد جراح ارتوپدی را به شما توصیه کند که به عنوان یک دکتر او را قبول دارد. اگر جستجوی خودتان برای یک جراح ارتوپد دلگرم کننده نیست برای دریافت توصیه های دکتر خود با او مشورت کنید.

 • توصیه های مثبت را فراموش نکنید

گاهی ممکن است بهترین جراحان ارتوپد آن هایی باشند که خانواده، دوستان و همکاران توصیه می کنند. اگر کسی را می شناسید که در چند سال گذشته جراحی ارتوپدی انجام داده است پیشنهادات او را بررسی کنید.

 • سوال کردن درمورد بیمه را فراموش نکنید

در صورتی که نتوانید هزینه خدمات را پرداخت کنید یافتن جراح ارتوپد عالی می تواند به هیچ نتیجه ای ختم نشود. پیش از برنامه ریزی برای مراجعه به یک کلینیک خاص حتما بپرسید که آیا بیمه گر(کارگذار بیمه) شما را قبول می کنند. اگر بیمه نیستید باید ببینید که بیمه شدن می تواند شما را در مسیر مناسبی برای پرداخت هزینه ها قرار دهد.

دکتر ارتپد خوب 2

حتما در هنگام انتخاب دکتر ارتوپد ایده آل از میان انبوهی از جراحان ارتوپد، عوامل مختلف مربوط به موقعیت خود را در نظر بگیرید. برای یافتن دکتر ارتوپد حرفه ای که با نیازهای شما سازگار است و می تواند خدمات با کیفیتی که استحقاق آن را دارید به شما ارائه دهد از این نکات استفاده کنید.

اگر مشکلی جدی استخوان، مفصل، رباط یا عملکرد عضلات شما را تحت تاثیر قرار داده است شما سزاوار یافتن بهترین دکترهای ارتوپد هستید. Castle Connolly متعهد به ایجاد راهی سریع و بدون استرس برای پیدا کردن دکترهای ارتوپد عالی در نزدیکی محل زندگی شماست. همچنین ممکن است پیش از انتخاب کردن بدنبال اطلاعات دقیق تری مانند سوگند نامه دکترهایی باشید که پیدا کرده اید. به همین دلیل است که اطلاعاتی درمورد سوابق هر یک از دکترها را در لیست خود ارائه می دهیم.

برخلاف اعتقاد شما این دکترها هزینه ای را برای اینکه در این سرچ ها مشاهده شوند پرداخت نمی کنند. بلکه از طریق فرایند نامگذاری مشابهی اطلاعات آن ها گردآوری شده است. فرایندی که به یک تیم تحقیقاتی تحت رهبری پزشکی که دکتر و اطلاعات مربوط به او را به دقت بررسی می کنند ختم می شود. تیم تحقیقاتی Castle Connolly وقف تضمین صحت اطلاعات شده است. به همین دلیل است که شما می توانید به اطلاعاتی که از طریق این تیم به آن دست می یابید اعتماد کنید.

 • دکترهای ارتوپد عالی که در نزدیکی محل زندگی تان هستند را پیدا کنید

در فرایند جستجوی اینترنتی بهترین دکترهای ارتوپد، می توانید نگاهی به یک لیست بیندازید و دکتر ارتوپدی را انتخاب کنید که برای شما یا دوست شما مناسب است. جستجوی اینترنتی زیاد وقت نمی گیرد و استرس زا نیست. فهرست دکترها پزشکانی را دربرمی گیرد که متخصص جراحی ارتوپدی، پزشکی ورزشی و جراحی ستون فقرات هستند.

مراقب استخوان ها، مفاصل، رباط ها و عضلات خود باشید. بهترین دکتر های ارتوپد می توانند به شما کمک کنند تا این مراقبت ها را به عمل آورید. پس همین امروز دکتر ارتوپد خود را پیدا کنید.

دکتر ارتپد خوب 3

 • با دکتر عمومی خود صحبت کنید

او بهترین متخصصان ارتوپد ناحیه را می شناسد و در ارجاع دیگر بیماران به ارتوپدهای محلی تجربه دارد.

 • با دوستان خود صحبت کنید.

مطمئنا در مورد بیماری های شایعی مانند آرتروز، جراحی ACL (رباط صلیبی قدامی) و غیره همکاران، دوستان یا اعضای خانواده را دارید که  تجربیات دست اولی دارند و ارتوپدهای محل را می شناسند.

 • درمورد دکتر اورتوپد خود اطلاعاتی را به صورت آنلاین بدست آورید

انجمن پزشکی و آکادمی جراحان ارتوپد هر دو پایگاه داده هایی دارند که می توان به صورت آن لاین آن را ارزیابی کرد. همچنین پایگاه های داده تحت وب درمورد پزشکان وجود دارند که ویژگی های جستجوی عالی دارند و می توانند در امر تحقیق درمورد جراح ارتوپدتان به شما کمک کنند.

 • سوالات سخت بپرسید. 

از اینکه درمورد سوگندنامه و تجربه دکترتان سوال کنید نترسید. برای ایده گرفتن درمورد سوال هایی که می توانید درمورد دکتر ارتوپد، عمل جراحی و دیگر مسائل بپرسید اینجا را کلیک کنید.

 • نظر دکتر دیگری را هم بسنجید.

آیا آنچه را که بدنبال آن بودید نیافتید؟ می خواهید از آنچه شنیدید مطمئن باشید؟ در اینکه به دنبال نظر دیگری بروید تردید نکنید فقط برای اینکه مطمئن شوید.

 • به حس درونی خود اعتماد کنید.

اگر ملاقاتتان با یک متخصص ارتوپد به خوبی پیش نرود این به این معنی نیست که او دکتر بدی است یا شما بیمار بدی هستید بلکه می تواند بدین معنی باشد که شما دو نفر نمی توانید به نحو احسن با هم کنار بیایید.

 • سعی نکنید بهترین دکتر را پیدا کنید.

تعاریف بسیار زیادی از مفهوم "بهترین" و دکترهای بسیار عالی زیادی وجود دارند. حتما به دنبال جراح باتجربه و موجهی باشید ولی بدنبال کسی هم باشید که به خوبی می توانید با او کنار بیایید و به او اعتماد دارید.

 • رهایش نکنید.

در حالی که به دنبال نظر دیگری بودن مفید است ولی نظرات خیلی زیاد می توانند بر افکار شما سایه افکنند. همچنین کنار آمدن با یک دکتر جراح می تواند به مراجعات زیادی در طول ماه ها و سال ها نیاز داشته باشد. این در حالی است که از این دکتر به آن دکتر رفتن می تواند فرایند کنار آمدن با یک دکتر را به تاخیر بیندازد.

امیدواریم مطالب بالا به شما برای پیدا کردن یک دکتر ارتوپد خوب در تهران و در دیگر شهرستانها مفید بوده باشد.