تعویض مفصل زانو برای چه کسانی لازم است؟ این سوالی است که بسیاری از بیماران میپرسند. باید بدانید که اگر دچار درد در زانو هستید و یا آرتروز زانو دارید، تعویض اولین راه حل نیست. راه های درمانی مختلفی وجود دارد که میتوان مشکل زانوها را حل کرد و سلامتی را به شما برگرداند. اما اگر تمامی راهکارهای درمانی بر روی زانوی شما جواب نداد آنگاه پزشک معالج به سراغ تعویض مفصل می رود. فراموش نکنید که این جراحی، عملی سخت است و انتخاب  متخصص تعویض مفصل زانو ، انتخاب بسیار مهمی است که در نتیجه عمل تاثیرگذار است.

یکی دیگر از عواملی که برای پاسخ به این سوال باید در نظر داشت، سن بیمار است. آیا افراد خیلی جوان یا کسانی که پیر هستند میتوانند این جراحی را انجام دهند؟ برای شنیدن پاسخ این سوال اینجا کلیک کنید. دکتر افشین اقدامی در این ویدیو به این سوال پاسخ داده است. 

اما برگردیم به سوال اصلی: تعویض مفصل زانو برای چه کسانی لازم است ؟

باید بگوییم، تعویض مفصل اکثرا برای بیمارانی مورد استفاده قرار میگیرد که آرتروز پیشرفته زانو دارند. کسانی که دارو و یا روش های غیرجراحی سلامتی مفصل را به آنها بازنگردانده است. در واقع باید خاطرنشان کنم که در صورتی که بیمار آرتروز پیشرفته زانو نداشته باشد عمل تعویض مفصل زانو برای او ضروری نیست. اما در شرایطی که بیمار از درد و یا محدودیت حرکتی در اثر آرتروز پیشرفته زانو رنج میبرد نیاز به عمل تعویض مفصل زانو دارد.

فقط بیمارانی دارای تغییر شکل های مختلف پا پرانتزی هستند و دچار آرتروز خفیف تر هستند نیز نیاز به جراحی تعویض مفصل زانو دارند.

آیا آرتروز محدودیت حرکتی در زانوی شما ایجاد کرده است؟

برای گرفتن نوبت از متخصص تعویض مفصل با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست