توالت جایی است که زمان قابل توجهی از زندگی ما در آن میگذرد! شاید بسیاری از ما وقتی از دستشویی ایرانی استفاده میکنیم، با این مسئله برخورد داشته ایم که پاهایمان خواب میرود و یا زانو هایمان درد میگیرد. این درد و این خواب رفتن پا میتواند در طی زمان تبدیل به معضلی بزرگی شود. در واقع مدت زمان استفاده از توالت ایرانی و تکرار یک حالت ثابت از نشستن، میتواند روی بدن تاثیراتی بگذارد. شاید برایتان جالب باشد که پیش از بررسی تاثیر توالت های ایرانی بر مفاصل، ابتدا تاریخ کوچکی از توالت های ایرانی را برایتان بگوییم.

توالت های ایرانی در دوره پیش از مغول، شکل دیگری داشتند. آنها صندلی هایی بودند شبیه به توالت های فرنگی امروزی. با آمدن مغول ها به ایران روش تغییر کرد و توالت ها به شکل امروزی پذیرفته شد. اما آنچه نگران کننده است تاثیر این نوع نشستن بر روی مفاصل است.

تاثیر توالت ایرانی روی مفصل زانو

تاثیر توالت ایرانی بر روی مفاصل

تاثیر توالت ایرانی روی مفصل زانو ، یکی از مسائلی است که شک و شبهه زیادی در پاسخ به آن وجود دارد. در این مقاله از زبان متخصص تعویض مفصل لگن و زانو، پاسخ به این سوال را میشنویم.

تصور کنید یک قسمت از بدن خود را فشار میدهید. تحت تاثیر این فشار خون به آن قسمت از بدن نمیرسد. روش استفاده از توالت ایرانی فشار بسیار زیادی به ران، زانو، کمر و سایر مفاصل وارد میکند. شاید فکر کنید که این فشار تنها برای سالمندان و کسانی که مشکل مفاصل دارند، اتفاق می افتد. اما واقعیت چیز دیگری است. واقعیت این است که استفاده از توالت ایرانی برای همه افراد در سن های مختلف میتواند مضر باشد و در طی زمان آسیب های جبران ناپذیری روی مفاصل ایجاد کند. 

دکتر افشین اقدامی ، متخصص تعویض مفصل لگن و زانو در این ویدیو درباره تاثیر توالت های ایرانی بر روی مفاصل برای شما توضیح میدهند. لطفا گوش دهید و برای دوستان خود بفرستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست