آمادگی عمل تعویض مفصل لگن ، شامل دانستن کافی درباره مراحل مدرمان، مدت زمان جوش خوردن مفصل و شرایط محیطی لازم برای بعد از عمل است که میتواند به بیمار کمک کند تا شرایط روحی و محیطی لازم را فراهم آورد. اگر شما جز کسانی هستید که میخواهید این جراحی را انجام دهید، حتما این مقاله را مطالعه کنید. چرا که گرفتن نتیجه مطلوب نیازمند آمادگی و انجام این موارد است.

در واقع این عمل یکی از پیچیده ترین مدل های ارتوپدیک است که میتواند زندگی را به شما بازگرداند. در این ویدیو دکتر افشین اقدامی برای شما نکات مهمی که باید پیش از عمل بدانید؛ خواهد گفت. 


مدت زمان جوش خوردن پروتز لگن (هیپ) 

در عمل تعویض مفصل لگن (تعویض مفصل هیپ) از طول عمر پروتز های بدون سیمان استفاده میشود. آنچه باید برای آن آمادگی روحی داشته باشید این است که باید مدت شش هفته با عصا راه بروید تا فشار زیادی به پروتز وارد نشود و پروتز به بدن جوش بخورد. 

برای اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های بعد از تعویض مفصل لگن اینجا کلیک کنید. 

مواردی باعث افزایش طول عمل پروتز استفاده شده بجای مفصل لگن (هیپ) میشود. از جمله این موارد میتوان به استفاده از توالت فرنگی و استفاده از تخت جهت استراحت اشاره کرد. این موارد طول عمر پروتز را افزایش میدهد و از شدت درد بعد از عمل کم میکند. بنابراین پیشنهاد میکنیم حتما شرایط محیطی اولیه را پیش از عمل برای خود ایجاد کنید تا دچار مشکل نشوید. 


عمل تعویض مفصل لگن (هیپ) در چه سنی قابل انجام است؟

عمل تعویض مفصل لگن در بیماران جوان تر هم قابل انجام است. با تکنولوژی ها و پروتزهای جدید اگر بیمار در سنین جوانی دچار سیاه شدگی سر استخوان لگن شده باشد امکان عمل تعویض مفصل لگن (تعویض مفصل هیپ) برای او وجود دارد.


رضایتمندی از عمل تعویض مفصل لگن (هیپ) چقدر است؟

در بین عمل های تعویض مفصل عمل تعویض مفصل لگن (هیپ) بیشترین سطح رضایتمندی را دارد. بیش از ۹۵ درصد از بیماران در عمل تعویض مفصل لگن (تعویض مفصل هیپ) از عمل تعویض مفصل خود رضایت کامل را دارند. البته رضایتمندی به مراقبت های بعد از عمل و میزان تجربه پزشک معالج نیز بستگی دارد.

تماس با دکتر افشین اقدامی متخصص تعویض مفصل لگن

اگر میخواهید تعویض مفصل لگن انجام دهید و یا سوالی در این زمینه دارید با مطب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست