آرتروز مفصل لگن یا هیپ چگونه بوجود می آید؟

آرتروز مفصل لگن یا هیپ یکی از شایع ترین بیماری های ارتوپدیک است که علل مختلفی برای بوجود آمدن آن وجود دارد. یکی از مهمترین دلایل کهولت سن است که جز روند طبیعی بدن میباشد. اما به غیر از آن مصرف برخی از دارو ها از جمله کورتون و یا بیماری های مختلف و شکستگی میتواند باعث سیاه شدن استخوان مفصل لگن گردد و که این سیاه شدن منجر به این بیماری خواهد شد.


روش درمان

در مواقعی که آرتروز خفیف است و پیشرفته نیست درمان دارویی موثر است و با استفاده از دارو میتوان آن را کنترل کرد و تا حدی بهبود بخشید. اما در مواردی شدت پیدا کرده و فرد دچار آرتروز شدید مفصل لگن باشد نیاز به درمان جراحی و عمل تعویض مفصل لگن (تعویض مفصل هیپ) است.


مصرف کورتون در چه شرایطی امکان پذیر است؟

کورتون دارویی است که ممکن است بسیار آسیب رسان باشد و مصرف خودسرانه و بیش از حد آن بسیار خطرناک باشد. اما معمولا مصرف تحت نظر پزشک و همچنین کنترل شده معمولا ایجاد مشکل نمیکند. اما برای برخی از بیماری های مزمن که فرد نیاز مبرم به تزریق کورتون دارد، نه در همه موارد، در برخی موارد باعث ایجاد سیاه شدگی سر استخوان لگن (هیپ) و در نتیجه آرتروز زانو. میگردد.

[/vc_column_text]
تعویض مفصل لگن

کسب اطلاعات بیشتر درباره تعویض مفصل لگن میتوانید با شماره درج شده در وبسایت تماس بگیرید و یا مقاله روبه رو را مطالعه کنید.

[/vc_column][/vc_row]

۵ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست