پروتز لب

برجسته کردن لب

درسالهای اخیر روشهای مختلفی برای پروتز لب معرفی شده و مورداستقبال قرار گرفته اند.بعضی از این روشها دائمی و بعضی دیگر موقتی هستند. در.بعضی از این روشها با وارد کردن موادی طبیعی(مثل چربی ) یا مصنوعی( مثل ژل ) به درون لب ، بر حجم آن افزوده میشود اما در روش جراحی مقداری از پوست بیرون لب به موازات خط لب برداشته میشود و خط لب به محلبرش دوخته میشود و با این کار لب ها برجسته تر میشوند.اشکال روش جراحی جایاسکار و بخیه است که تا حدی باقی میماند.
اینکه چه روشی برای شمامناسبتر است به میزان زیادی به وضعیت فعلی لب شما و به حالتهایی که میخواهید لب شما بخود بگیرد بستگی دارد.بدیهی است در جلسه مشاوره ای که باپزشک خود خواهید داشت در این مورد با شما صحبت خواهد شد.
مواد مختلفی برای تزریق به لب وجود دارند که مهمترین آنها عبارتند از کلاژن ، چربی و ژل

تزربق ژلهای هیالورونیک اسید مزایای زیادی دارد که به شرح زیر میباشد :

1- کنترل حجم لب: بدلیل اینکه میتوان ژلهای هیالورونیک را به تدریج تزریق کرد و حتی در جلسات متعددی تزریق شود بنابراین کنترل حجم مورد نظر بیمار یا حجم ایده‌آل،کاملاً تحت کنترل پزشک میباشد.
2- عدم ایجاد توده: اگر حین تزریق ژلهای هیالورونیک توده‌ای ایجاد شود با حرکت لب برطرف میشود. در مورد سایر ژلها یا چربی این توده به راحتی از بین نمیرود.
3- تورم و کبودی کمتر: ژلهای هیالورونیک نسبت به سایر پرکننده ها کبودی و تورم کمتری ایجاد میکنند بنابراین بیمار میتواند سریعتر به سرکار برگردد.
4- دوام مناسب: ژلهای هیالورونیک نسبت به سایر پرکننده ها دوام مناسبی دارند البته همانطوری که گفته شد این ژلها دایمی نیستند.
5- عدم واکنش حساسیتی: بدلیل اینکه ژلهای هیالورونیک از موادی مشابه آنچه در بدن ما وجود دارد ساخته شده است احتمال واکنش آلرژیک بسیار نادر است. البته اگر به لیدوکایین حساسیت دارید حتماً به پزشکتان اطلاع دهید.

Lip-Augmentation

ژل‌های استاندارد برای برجسته‌سازی لب دارای چه خصوصیاتی هستند؟

ـ بهترین ژل‌ها برای حجیم کردن و بزرگ کردن لب، ژل‌هایی هستند که حداکثر سازگاری بیولوژیک را با بدن فرد داشته باشد،و واکنش‌های ایمنی بدن را تحریک ننماید ونیز سرطان‌زا نباشند. به دلیل اینکه لب‌ها دارای خون‌رسانی بالایی هستند و کاملا متحرک هستند، پایداری ژل مورد نظر و حجم تزریق شده باید بسیار دقیق انتخاب و انجام شود.
بهتر است از ژل‌های دایمی استفاده شود یا ژل‌هایی که پایداری کمتری دارند؟
ـ استفاده از ژل‌های دائمی و طولانی‌مدت به خصوص در اولین تزریق در مورد لب‌ توصیه نمی گردد زیرا ممکن است با عوارضی از قبیل عوارض آلرژیک و یا ایجاد گرانولوم همراه شود.

توصیه های ایمنی قبل از تزریق پر کننده ها :

چنانچه شما زیر 18 سال می باشید برای تزریق ژل نیاز به اجازه والدینتان خواهید داشت.

اگر دچار حساسیت های پوستی هستید حتما آن را به اطلاع پزشکتان برسانید.
برای بانوانی که در دوران بارداری قرار دارند تزریق فیلرهای پوستی توصیه نمی شود.
در صورتی که پوست شما دچار عفونت، زخم و یا حساسیت شده است حتما قبل از تزریق به مشاوره پزشکی نیاز خواهید داشت.
حتما به پزشکی با تجربه مراجعه بفرمایید.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

 

نویسنده: دکتر افشین اقدامی، متخصص جراحی ارتوپدی


دیدگاهتان را بنویسید

آخرین دیدگاه‌ها

تلفن رزرو نوبت
021-88492508-9
روزهای زوج ، 5 الی 8 بعد از ظهر

آدرس
تهران، خیابان مطهری، خیابان فجر، روبروی بیمارستان جم، بن بست مدائن، ساختمان ارغوان، واحد ۳
آمار بازدید
پیوندها

طراحی سایت و سئو