مزوتراپی برای سلولیت

بسیاری از ما دچار توده ها و برآمدگی هایی از چربی های بد شکل و یا سلولیت در بدن خود هستیم. سلولیت اصطلاحا به نمای پوست پرتغالی و یا ناهموار پوست گفته می شود که در ناحیه باسن و ران بسیاری از خانمها ایجاد می شود . علت این حالت ایجاد نوارهای سفتی است که پوست را به سمت عمق می کشند و چربی لابلای آنها بدام می افتد . در حال حاضر، یک راه حل برای این مشکل وجود دارد. در آب کردن چربی ها بوسیله مزوتراپی، چربی های موضعی و سلولیت به صورت موضعی مورد هدف قرار می گیرد. این روش نسبت به لیپوساکشن بسیار کم تهاجم می باشد و به آرامی بافت چربی را با استفاده از ترکیبات حلال چربی آب می کند. بدن به طور طبیعی پس مانده های چربی را در طی 3 تا 4 هفته دفع می کند. مزوتراپی می تواند نوارهای بافت همبند را تخریب کند و چربی لابلای آنها را حل کرده ، نمای صاف ویکدستی در پوست ایجاد کند . همچنین روش مزوتراپی جریان خون و لنف را در بدن بهبود می بخشد . چند جلسه درمان به فاصله چند هفته مورد نیاز است . پس از جلسه چهارم پوست صافتر و یکنواخت تر می شود و در پایان جلسات درمانی علاوه بر اصلاح ظاهر پوست سایر محل مورد درمان نیز ۱۰-۵ سانتی متر کم می شود .

مزایای مزوتراپی

با استفاده از تزریق مواد حل کننده چربی در مناطق هدف، ما می توانیم بدون جراحی های وسیع، به تناسب اندام دست یابیم.

■ نیاز به بیهوشی وجود ندارد

■ دوره استراحت کوتاه مدت، بازگشت سریع به کار و فعالیت های طبیعی

■ مقرون به صرفه در مقایسه با جراحی

مقایسه با لیپو‌ساکشن

■ هزینه کمتر

■ استفاده از دوز دارویی پایین

■ عدم نیاز به بیهوشی و خطرات عمل جراحی

■ عدم وجود دوره نقاهت بعد از عمل

■ در مزوتراپی به جای برداشتن چربی، متابولیسم بدن و سلول‌ها تحریک می‌شوند و بدن به ‌طور طبیعی برای از بین بردن چربی‌ها شروع به فعالیت می‌کند. (مشاهده تغییرات از جلسه دوم یا سوم شروع می‌شود. )

روش انجام

مزوتراپی شامل تزریقات کوچکی از مواد آلی، معدنی و آنزیمی باشد که برای حل کردن بافت چربی موضعی مقاوم در برابر رژیم غذایی و ورزش بسیار موثر است. درمان از یک سری تزریق های کوچک به بافت های چربی موضعی تشکیل شده است.

نتایج

مزوتراپی روشی بسیار عالی برای صاف کردن پوست و از بین بردن چاقی های موضعی است. شما می توانید نتایج را معمولا بعد از 3 تا 8 جلسه درمانی به دست آورید. این عمل در مدت زمان خیلی کم در مطب انجام می گیرد و هر گونه عوارض جانبی مانند مختصر کبودی، خارش و درد خفیف گذرا خواهد بود. در بیشتر بیماران بین 3 تا 7 سانتی متر از سایز کمرشان کم خواهد شد. مزوتراپی بیش از نیم قرن سابقه دارد و در طول 10 سال گذشته، پزشکان آمریکای جنوبی، آفریقای جنوبی و اروپا با موفقیت این روش را در صدها هزار نفر از بیماران استفاده کرده اند.

مناطقی که به این نوع درمان بهترین جواب را می دهد ( البته در کسانی که اضافه وزن خیلی زیادی ندارند ) بافت های چربی مقاوم در برابر رژیم غذایی و ورزش است. این مناطق شامل: شکم، پهلوها، پشت بازوها، خارج رانها و محل بال (منطقه پشت، درست در کنار زیر بغل) می باشد. مزوتراپی همچنین برای بهبود و صاف کردن پوست و کوچک کردن لیپوم ( غده های چربی ) کاربرد دارد.

تزریق برای سلول‌های چرب

بر اساس برخی از مطالعات کلینیکی در مزوتراپی تکرار تزریق برای سلول‌های چربی و سایر سلول‌های مرتبط سمی بوده و باعث از بین رفتن دائمی بافت چربی و نکروز سلولی در بعضی موارد می‌شود. به علاوه برای کاهش موقت ذخیره چربی، حرکت بیشتر چربی‌های داخلی به سلول‌های چربی اتفاق می‌افتد. بنابراین با وجودی‌ که مزوتراپی با افزایش متابولیسم موضعی باعث انتقال چربی به خون می‌شود ولی حذف بیشتر چربی از طریق روده و سیستم ادراری هنوز مشخص نیست. تاکنون، مقالات مروری برای این موضوع بسیار کم است و مقالات وجود شواهد مربوط به موارد ذکر شده در بالا را بطور مشخص بیان نکرده است. لیپولیز چربی ذخیره شده در سلولهای چربی بوسیله گیرنده های و آدرنورسپتور بر روی سطح سلول چربی تنظیم می‌شود .

یکی از مهم‌ترین مسائل در درمان چربی‌های موضعی به وسیله درمان مزوتراپی عمق درمان (تزریق) است.  در این تکنیک برای درمان چاقی موضعی از دارو‌هایی استفاده می‌شود که علاوه بر افزایش گردش خون در آن منطقه باعث سوخت ‌و ‌ساز بیشتر و اصطلاحاً آب شدن چربی‌ها و دفع آن‌ها نیز می‌شود. نکته حائز اهمیت در این روش عدم استفاده از دارو‌های هورمونی و نیز جلوگیری از شل‌شدگی و افتادگی پوست است، زیرا مزوتراپی علاوه بر از بین بردن چربی‌ها پوست را نیز محکم و سفت می‌کند.

نویسنده: دکتر افشین اقدامی، متخصص جراحی ارتوپدی


دیدگاهتان را بنویسید

آخرین دیدگاه‌ها

تلفن رزرو نوبت
021-88492508-9
روزهای زوج ، 5 الی 8 بعد از ظهر

آدرس
تهران، خیابان مطهری، خیابان فجر، روبروی بیمارستان جم، بن بست مدائن، ساختمان ارغوان، واحد ۳
آمار بازدید
پیوندها

طراحی سایت و سئو