بزرگ کردن لبها با پروتز

یکی از روشهای برجسته کردن هر قسمت از بدن استفاده از پروتز در زیر آن ناحیه است. پروتز برای برجسته کردن سینه، گونه و ... استفاده می شود ولی آیا استفاده از پروتز در لبها مانند دیگر قسمتهای بدن رضایتمندی بالای بیماران را درپی دارد؟ برای جواب این سوال بهتر است به ویژگی لبها توجه کنیم. لب عضوی است عضلانی که قابلیت انقباض و اتساع را دارد. اندازه لبها در حالت خنده دو برابر یا بیشتر از حالت غنچه است و با صحبت کردن شکل لبها به طور مداوم تغییر می کند. این خصوصیت لبها در دیگر اعضایی که پروتز برای آنها استفاده می شود دیده نمی شود از سوی دیگر تا کنون پروتزی که بتواند مانند لب انقباض و انبساط داشته باشد تولید نشده است. بر اساس مطالبی که در بالا گفته شد می توان به علت اینکه چرا متقاضیان پروتز لب زیاد نیستند پی برد. با وجود اینکه گذاشتن پروتز لب به راحتی با بی حسی موضعی قابل انجام است و هزینه زیادی ندارد ولی افرادی که از این پروتز استفاده می کنند در حالت خنده و صحبت کردن از غیر طبیعی بودن لبها شکایت دارند. همین عامل باعث می شود که بعد از مدتی تمایل به خارج کردن پروتز داشته باشند.
با اینکه مدت زیادی است که پروتز لب بازار وجود دارد ولی طرفداران زیادی در بین بیماران ندارد.

FreeGreatPicture.com-968-female-lips-album

برجسته کردن لبها با جراحی:

روشهای متعدد جراحی برای برجسته کردن لبها وجود دارد. این روش ماندگاری دائمی دارد و برای کسانی که لبهای بسیار نازک دارند بهترین روش محسوب می شود. تزریق حجم زیاد ژل در لبهای بسیار نازک همراه با عوارض زیاد بوده و برای بیمار راضی کننده نیست درحالی که اینگونه لبها بوسیله جراحی به خوبی برجسته شده و تغییر شکل مورد دلخواه داده می شود. هرکدام از روشهای جراحی محدودیت و مزیتهای خود را دارد، اگر تمایل به انجام روش جراحی داشتید بهتر است از عوارض احتمالی هر روش اطلاع کافی داشته باشید.
اگر شما از آن دسته بیمارانی هستید که می خواهید تغییرات کمی در لبهایتان ایجاد شود روش جراحی به شما توصیه نمی گردد.

بهترین گزینه برای برجسته کردن

اگر لب شما به هر علتی اسکار دارد و تمایل به برجسته کردن لب خود دارید هرگز به فکر تزریق چربی یا تزریق مواد پرکننده از جمله ژل نباشید زیرا این مواد قادر به باز کردن محل اسکار و جوشگاه لب نبوده لذا لب شکل بدی بخود میگیرد.
بهترین گزینه در این افراد استفاده از انواع پروتز لب خواه سیلیکونی و خواه از جنس PDFE می باشد.

عوارض این عمل زیاد است!

در رابطه با بزرگ کردن لب به وسیله پروتز، اختلاف نظر زیاد است. عده ای معتقدند قراردادن پروتز در لب به هیچ عنوان نمی تواند زیبایی ماندگاری را ایجاد کند، زیرا هر گونه پروتز در لب می تواند حرکات و حس طبیعی لب را مختل کند یا باعث ایجاد واکنش، التهاب و عفونت شود، طوری که فرد مجبور شود پروتز را خارج کند. بنابراین استفاده از پروتزهای لب به دلیل عوارض نسبتا بالایی که دارند خیلی شایع نیستند.

نمای لب طبیعی نیست!

عمل جراحی پروتز لب در ایران هم توسط بعضی جراحان انجام می شود، اما جراحان باتجربه به تدریج از این کار دور می شوند، زیرا پروتزها چند مشکل ایجاد می کنند.
یکی از خصوصیات مهم پر کننده های لب، حفظ لمس و نمای طبیعی لب است، اما پروتز سیلیکون نسبت به بافت طبیعی لب سفت تر است، بنابراین لمس آن طبیعی نخواهد بود.
علاوه بر این، به دلیل ایجاد کپسول و تحریکات موضعی، حرکات طبیعی لب را هم مختل می کند. لب یک عضو بسیار متحرک است و عضلات آن باعث جابه جایی پروتز و تحریکات متقابل می شود.
بنابراین قرار دادن پروتز در لب با پروتزهای سیلیکونی سینه، گونه، چانه و... تفاوت دارد و عوارض آن بسیار شایع تر است.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

 

نویسنده: دکتر افشین اقدامی، متخصص جراحی ارتوپدی


دیدگاهتان را بنویسید

آخرین دیدگاه‌ها

تلفن رزرو نوبت
021-88492508-9
روزهای زوج ، 5 الی 8 بعد از ظهر

آدرس
تهران، خیابان مطهری، خیابان فجر، روبروی بیمارستان جم، بن بست مدائن، ساختمان ارغوان، واحد ۳
آمار بازدید
پیوندها

طراحی سایت و سئو